Õpilaspiletitest

Toila Gümnaasium kasutab ühtse standardiga plastikust Eesti õpilaspiletit, mis on mõeldud Eestimaa eri paigus õpilasstaatuse tõendamiseks ning soodustuste saamiseks (nt ühistransport).

Eesti õpilaspiletit ja rahvusvahelist ISIC õpilaspiletit saab taotleda lapsevanem või õpilane (alates 14. eluaastast) leheküljelt eduid.ee.

Süsteemi tuleb siseneda oma ID-kaardi või internetipanga abil. Täpsemad juhised leiate eduid.ee/faq või järgnevast pdf failist

Kaardile on vaja lisada ka passipildiformaadis digifoto. Fotol ei tohi olla teisi isikuid ega muid objekte. Foto peab olema värviline. Foto taust peab olema hele, tasapinnaline, ühetooniline ning kontrastne näo ja juuste värviga. Foto ei tohi olla vanem kui 3 aastat, peab olema JPG-formaadis, mõõtmetega vähemalt 307 x 372 pikslit.

Foto võib saada ka kodanikuportaalist (sama pilt, mis on ID-kaardil).

Kui foto või õpilaspileti taotleja andmed ei vasta tingimustele, lükatakse taotlus tagasi. Kui teil ei ole kodus sellist digifotot, võite pöörduda kooli huvijuhi poole ja me teeme foto koolis.

Õpilaspiletit saab tellida kahte tüüpi - Eesti õpilaspilet (kiibita) ja rahvusvaheline ISIC õpilaspilet (kiibiga). Kui tellite Eesti õpilaspileti (kiibita), siis maksab selle eest Toila Gümnaasium.

Õpilaspileti kaotamise korral on korduspileti väljastamine alati tasuline, maksab selle taotleja (lapsevanem või õpilane).

Tellitud õpilaspiletid saab kätte kooli kantseleist. Vastavalt kehtivale korrale (haridus- ja teadusministri 13.08.2010 määrus nr 42 "Õpilaspileti väljaandmise kord ja õpilaspileti vorm") tuleb kehtiv vana pilet tagastada.