Lossiplatsi 3, 41726 Pühajõe küla, Toila vald, Ida-Virumaa | Tel 33 69642, tel/faks 33 69742 | kool@toila.edu.ee

Kohustuslik kirjandus

1. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Silvi Väljal "Jussikese seitse sõpra"
  2. Eno Raud "Peep ja sõnad"
  3. Eno Raud "Sipsik"
  4. Thorbjorn Egner "Sööbik ja pisik"

2. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Astrid Reinla "Pätu"
  2. Jaan Rannap "Nublu"
  3. Jaanus Vaiksoo "Neli hommikut ja üks õhtu"
4.raamat valida järgmiste seast:

3. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Otfried Preussler "Väike nõid"
  2. Astrid Lindgren "Bullerby lapsed"
  3. Astrid Lindgren "Vahtramäe Emil"
  4. 4.raamat valida järgmiste seast:
  5. Aino Pervik "Kunksmoor"
  6. Annie M.G. Schmidt "Viplala"
või
1 raamat Kristiina Kassi loomingust

4. klass

  1. Suvel lugemiseks: M. Keränen "Varastatud oran¸ jalgratas"
  2. I trimester: Aapeli "Üle linna Vinski"
  3. II trimester: P. L. Travers "Mary Poppins" (I raamat) või Aino Pervik "Sookoll ja sisalik"
  4. III trimester: E. Kästner "Veel üks Lotte"


5. klass

  1. Suvel lugemiseks: L. Lilleste "Murdvargus koolis"
  2. I trimester: E. Raud "Kalevipoeg"
  3. II trimester: A. Lindgren "Röövlitütar Ronja"
  4. III trimester: A. Pervik "Arabella, mereröövli tütar" või E. Raud "Roostevaba mõõk"


6. klassi kohustuslik kirjandus


  1. Henno Käo "Ajamasin";
  2. Jaan Rannap "Agu Sihvka annab aru";
  3. Lena Lilleste "Inimröövlid internetis";
  4. Ilmar Tomusk "Lõpuaktus";
  5. Eno Raud "Lugu lendavate taldrikutega";
  6. Grigori Oster "Õuduste kool".

Nimekirjast tuleb aasta jooksul läbi lugeda 5 raamatut.

7. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Oskar Luts „Kevade”,
  2. Aidi Vallik „Kuidas elad, Ann?“ „Mis teha, Ann?“  või „Mis sinuga juhtus, Ann?“); 
  3. Jüri Parijõgi „Teraspoiss“,
  4. Daniel Defoe „Robinson Crusoe“,
  5. üks noortejutustus või -romaan omal valikul,
  6. üks biograafia või autobiograafia omal valikul,
  7. üks „Minu“ sarja raamat,
  8. üks Terry Pratchetti romaan,
  9. üks luulekogu

8. klass

  1. Suvel lugemiseks: C. Dickens "Oliver Twisti seiklused"
  2. I trimester: W. Golding "Kärbeste jumal"
  3. II trimester: D. Hill "Näeme veel, Simon!"
  4. III trimester: A. Kitzberg "Libahunt"


9. klassi kohustuslik kirjandus

  1.  Albert Kivikas „Nimed marmortahvlil”
  2.  Anton Hansen Tammsaare „Kõrboja peremees”
  3.  August Gailit „Toomas Nipernaadi“
  4.  August Kitzberg „Libahunt”, „Kauka jumal“(vali neist üks)
  5.  Eduard Vilde „Pisuhänd”
  6.  Erich Maria Remarque „Läänerindel muutuseta”
  7.  Jaan Kross „Wikmani poisid“
  8.  Juhan Liiv „Vari“
  9.  Mari Järve „Esimene aasta“
  10.  Sass Henno „Mina olin siin”
  11.  Valev Uibopuu „Janu”
  12.  üks luulekogu

10. klassis käsitletavad tervikteosed:

  1. D. J. Salinger "Kuristik rukkis", 
  2. E.M Remarque "Läänerindel muutuseta" või "Triumfikaar" ,
  3. A.H. Tammsaare "Põrgupõhja uus Vanapagan", "Ma armastasin sakslast" või "Tõde  ja õigus" (I või II osa),
  4. Eesti autori luulekogu, ilmunud 2008 või hiljem,
  5. Sophokles "Kuningas Oidipus",
  6. William Shakespeare "Hamlet" ,
  7. Aleksandr Sergejevit¨ Pu¨kin "Jevgeni Onegin" või Eduard Vilde "Mäeküla piimamees",
  8. Oscar Wilde "Dorian Gray portree".

Lossiplatsi 3, 41726 Pühajõe küla, Toila vald, Ida-Virumaa | Tel 33 69642, tel/faks 33 69742 | kool@toila.edu.ee